apteki124

Harmonogram aptek w powiecie kętrzyńskim, które pełnią dyżur całodobowo, w niedzielę, święta oraz dni wolne od pracy w 2017 roku.

KLIKNIJ ABY POBRAĆ HARMONOGRAM

barszcz22Urząd Gminy Srokowo ostrzega mieszkańców o unikanie kontaktu z Barszczem Sosnowskiego - to bardzo niebezpieczna silnie toksyczna roślina.

Uwaga – ten barszcz parzy.

W soku Barszczu Sosnowskiego znajdują się niebezpieczne dla skóry związki, które mogą powodować oparzenia I, II a nawet III stopnia.

Blizny po oparzeniach potrafią utrzymywać się latami. Skutki kontaktu mogą pojawić się na skórze dopiero po kilku godzinach.

filminstruktaz

Film edukacyjny "Bezpieczne przebywanie na akwenach śródlądowych i uprawianie sportów wodnych"

rsoUWAGA! Zniesienie nakazu utrzymywania drobiu w zamknięciu.

W dniu 6 kwietnia 2017 roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 roku w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, znoszące najbardziej restrykcyjne środki, które obowiązywały posiadaczy drobiu, w tym konieczność utrzymywania drobiu w odpowiednim zamknięciu.      

czadRozpoczął się sezon grzewczy 2016/2017. W tym czasie eksploatujemy intensywniej urządzenia grzewcze  i nasilają się przypadki zatruć osób tlenkiem węgla (czadem). Przyczynami tragedii są zazwyczaj: zaniedbanie, niewiedza, niewłaściwe korzystanie z urządzeń grzewczych, czy wadliwa instalacja odprowadzania spalin.

TYDZIEŃ INFORMACYJNY „CZAD – CICHY ZABÓJCA” – 24-30.10.2016 r.   

Uruchomienie bezpłatnej infolinii w Tygodniu informacyjnym pod dedykowanym nr 800 165 320 w godz. 8.00-14.00, gdzie będzie można uzyskać informacje na temat zasad właściwego eksploatowania urządzeń grzewczych.  Dyżurny WCZK Wojewody Warmińsko - Mazurskiego zapisze nr tel. interesanta i przekaże go wraz z treścią pytania do wł. specjalisty z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie lub Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Olsztynie, który następnie oddzwoni i udzieli informacji zainteresowanemu.

Programy

Stopka strony

Serwis Projektu Wrota Warmii i Mazur | Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright 2017