41W dniach 11-12 lipca br. odbyły się po raz kolejny Dni Srokowa.
Impreza rozpoczęła się bardzo aktywnie. W piątek, na zespole boisk „ORLIK” w Srokowie odbył się turniej piłki nożnej - dzieci szkół podstawowych, turniej tenisa ziemnego oraz turniej piłki nożnej RADNI/SOŁTYSI – PRACOWNICY SAMORZĄDOWI.

Rozgrywki dostarczyły wiele niezapomnianych emocji i wrażeń, szczególnie te pomiędzy Radnymi/Sołtysami i Pracownikami Samorządowymi. Rywalizacja była bardzo zawzięta i wyrównana, a o zwycięstwie przesądziły ostatnie sekundy meczu, w których do bramki celnie trafił Pan Piotr Łastówka, przechylając szalę zwycięstwa na Pracowników Samorządowych (2:1).
Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

W sobotę, na Placu Rynkowym odbył się FESTIWAL PSZCZELARSKI „ Mazurskie Miody”, zorganizowany w ramach projektu pod tym samym tytułem, współfinansowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, podczas którego zaprezentowane zostały stoiska kół pszczelarskich z obszaru działania LGD9.

Wielkie brawa należą się naszemu Kołu Pszczelarskiemu „Srokowo”, które przygotowało bardzo ciekawą prezentację swojej działalności oraz pyszną degustację miodów.
W ramach Festiwalu odbyły się również konkursy: wokalny (piosenka ekologiczna) i kulinarny („ Produkt na bazie miodu”). Ogłoszono też wyniki i wręczono nagrody w przeprowadzonych wcześniej konkursach: plastycznym i fotograficznym.

Nieprzychylne warunki atmosferyczne nie zraziły mieszkańców i odwiedzających. Mimo letniego deszczu, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Czas wszystkim odwiedzającym umiliły występy znakomitych gości: Zbigniewa Wodeckiego oraz Trubadurów. Posłuchać mogliśmy również artystów z naszego regionu. Wieczorem do zabawy zachęcał zespół „ SKALAR’S” oraz DJ ROMIX