dozynki514 września b.r. odbyły się Dożynki Powiatu Kętrzyńskiego, których gospodarzem była Gmina Srokowo. Dożynki tradycyjnie rozpoczęły się Mszą Św., po której kolorowy korowód pomaszerował na Plac Rynkowy. Gości przywitali Tadeusz Mordasiewicz - Starosta Kętrzyński i Wójt Gminy Srokowo - Franciszek Andruszkiewicz, którzy podziękowali rolnikom za ich ciężką pracę.

Honorowymi gośćmi Dożynek byli m.in. Jarosław Słoma - Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz delegacja
z zaprzyjaźnionego Powiatu Bełchatowskiego.

Jak podczas każdych dożynek, oglądać mogliśmy przepiękne wieńce stworzone przez mieszkańców powiatu. Tym razem laur najpiękniejszego wieńca trafił do wsi Skierki z Gminy Barciany.

Święto Plonów to okazja do wyróżnienia rolników za ich pracę  w gospodarstwie. W tym roku aż 14 mieszkańców naszego powiatu zostało uhonorowanych odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Nie zabrakło również stoisk ze smacznymi i tradycyjnymi daniami oraz ciekawych konkursów. Dużym zainteresowaniem publiczności cieszyły się gminne zmagania, które przyniosły wiele emocji i humoru. Niezwyciężona okazała się tu grupa pod „dowództwem” Sołtysa Kosakowa.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyły występy białoruskiego zespołu „Grodnieńskie koronki” z Grodna oraz występy artystów z Gminnego Ośrodka Kultury w Srokowie. Największym zaś wydarzeniem był znakomity występ chóru i tancerzy Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbył się w hali sportowej gimnazjum.
Gwiazdami wieczoru były zespoły „Babsztyl” i „Magness”.

Patronat honorowy nad powiatowymi Dożynkami sprawował Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Starostami tegorocznego Święta Plonów byli Grażyna Jarocka i Roman Kuriata z Leśnego Rowu w Gminie Srokowo.