1pb03 sierpnia 2014 roku podczas obchodów XXXVII Międzynarodowego Jarmarku Folkloru na Placu Wolności w Węgorzewie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom konkursu pn. ,,Estetyczna zagroda” – Edycja 2014 zorganizowanego przez Związek Stowarzyszeń LGD9.

Wśród laureatów znaleźli się również mieszkańcy naszej Gminy.

Serdecznie Gratulujemy Panu Pawłowi Klimowicz, zam. Leśny Rów, który zajął II miejsce w w/w konkursie oraz Pani Bogumile Baran z Leśniewa i Panu Jarosławowi Rutkowskiemu z Kosakowa, którzy otrzymali wyróżnienia.

Celem konkursu było promowanie tradycyjnego, wiejskiego i estetycznego obejścia gospodarskiego, w którym prowadzona jest regularna działalność gospodarcza, wzrost świadomości mieszkańców obszaru LGD9 w zakresie estetyzacji miejscowości wiejskich, promocja gospodarstw rolnych o estetycznym obejściu, zachowującym tradycyjne elementy architektury wiejskiej, aktywizowanie mieszkańców do działań mających na celu poprawę wizerunku własnych posesji i wsi z zachowaniem tradycyjnych elementów i charakteru gospodarstwa wiejskiego.

Źródło: http://www.3.mazurylgd9.pl/konkurs-estetyczna-zagroda-edycja-2014-zostal-rozstrzygniety/

Poniżej prezentujemy zdjęcia nagrodzonych, pięknych zagród.