IMG 20190610 144900Z inicjatywy naszego Koła w maju tego roku w Szkole Podstawowej w Srokowie odbył się konkurs plastyczny Rola pszczoły w przyrodzie. Według opracowanego przez inicjatorów regulaminu uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III i IV-VIII. Wyróżnione przez Komisję (dwóch członków RKP w Srokowie i jeden nauczyciel) prace - łącznie 10 - prezentowały oryginalne techniki plastyczne, charakteryzowały się estetyką wykonania i wykazywały zrozumienie celów konkursu. Dzieci ukazały znaczenie pszczół w środowisku przyrodniczym i zagrożenia dla ich życia wynikające z działalności człowieka. Wymagało to od uczniów pogłębienia wiedzy na temat pszczół nie tylko poprzez obserwację świata wokół nas - stwarzało również klimat do zrozumienia postaw ekologicznych i rozbudzało zainteresowanie prowadzeniem w przyszłości gospodarki pasiecznej.

Wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez nasze Koło.

IMG 20190610 144910