MiniaturkaW związku z kontynuacją przez Gminę Srokowo dystrybucji węgla w cenach preferencyjnych, mieszkańcy mogą składać wnioski o jego zakup na rok 2023.

Od stycznia 2023 r. każdy emeryt i rencista będzie mógł korzystać z elektronicznej wersji swojej legitymacji. Będzie ona dostępna w telefonie dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel. ZUS wystawi mLegitymację wszystkim emerytom i rencistom automatycznie. Nie trzeba się obawiać tej zmiany – wyjaśniamy, na czym ona polega.

W nowym roku wszyscy emeryci i renciści automatycznie uzyskają mLegitymację. Nie wymaga to od nich składania żadnego wniosku ani wizyty w ZUS. Osobom, które nabędą uprawnienia do emerytury lub renty od stycznia 2023 r., ZUS wyda legitymacje w formie elektronicznej. Emeryci lub renciści, którzy zechcą dodatkowo otrzymać tradycyjną legitymację w formie karty plastikowej, będą mieli taką możliwość. Wystarczy, że złożą odpowiedni wniosek do ZUS (formularz ERL).

Infografika2

Dodatkowa forma legitymacji emeryta-rencisty w telefonie

praca rekrutacja

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Srokowo ogłasza konkurs na stanowisko urzędnicze – do spraw wymiaru podatków i opłat lokalnych w Referacie Finansowym w Urzędzie Gminy Srokowo”

miniaturka węgielInformujemy, że mieszkańcy Gminy Srokowo mogą składać wnioski na zakup węgla po preferencyjnych cenach.

ankietaW związku z trwającymi pracami Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Rybackiej nad przygotowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027 opracowana została anonimowa ankieta, celem której jest identyfikacja problemów i potrzeb lokalnej społeczności. Zachęcamy mieszkańców do jej wypełnienia.

konsultacjeZarządzenie 78/2022
Wójta Gminy Srokowo
z dnia 09 listopada 2022 r.

w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu Gminnego Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego (HPV) na lata 2023-2024.