s4 800x48017 stycznia w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie odbyły się  konsultacje samorządów powiatu kętrzyńskiego. W spotkaniu oprócz przedstawicieli gmin udział wzięli dyrektorzy i kierownicy jednostek samorządowych. Gościem posiedzenia był dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie Mateusz Szkaradziński.

biuletyn gminnyZachęcamy do zapoznania się z Biuletynem Gminnym Nr 9/2022 - grudzień 2022 r. - do pobrania

3Odznaczenia nadane przez Prezydenta RP

W dniach 12,13 i 14.10.2022r. w  Warszawie obradował  Kongres Usług Społecznych, organizowany przez Kancelarię Prezydenta RP. W dwóch pierwszych dniach z naszej gminy uczestniczyły: Joanna Olszewska -Organizator Usług Społecznych, Katarzyna Żejmo-Koordynator Indywidualnych Planów Usług Społecznych oraz Iwona Przytuła obecnie asp. pracy socjalnej, przygotowująca się do objęcia stanowiska Organizatora Społeczności Lokalnej. Udział w Kongresie wzięli eksperci i badacze oraz przedstawiciele profesji i zawodów pomocowych. Podczas obrad przedstawiony był: Raport o CUS przez członków Zespołu ds. monitorowania centrum usług społecznych Rady ds. Społecznych Narodowej Rady Rozwoju oraz odbyły się:

biuletyn gminnyZachęcamy do zapoznania się z Biuletynem Gminnym Nr 8/2022 - październik 2022 r. - do pobrania

biuletyn gminnyZachęcamy do zapoznania się z Biuletynem Gminnym Nr 7/2022 - sierpień 2022 r. - do pobrania

Spotkanie M.Rymsza w Srokowie 2 1024x683Dnia 27 czerwca 2022 r. w Centrum Usług Społecznych w Srokowie gościliśmy prof. Marka Rymszę - Doradcę Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i  jednocześnie Przewodniczącego Rady ds. Społecznych Narodowej Rady Rozwoju, który przyjechał do Srokowa na zaproszenie Wójta  Marka Olszewskiego.