DSC 9860W Gminnej Bibliotece Publicznej w Srokowie została właśnie otwarta Wystawa Interaktywna „Eksperymentuj” w ramach projektu „Laboratorium Eksperymentów i Robotyki w Gminnej Bibliotece w Srokowie” z programu Partnerstwo dla Książki.

Interaktywna ekspozycja, pozwalająca zdobywać wiedzę z zakresu fizyki, biologii i geografii będzie otwarta przez cały rok w godzinach otwarcia biblioteki – wstęp bezpłatny.

Wystawa jest adresowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale z powodzeniem mogą korzystać z niej całe rodziny, co pozwali im na przeżycie wspólnej naukowej przygody.
Każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie przeprowadzić doświadczenia i eksperymenty.

W skład wystawy wchodzą interaktywne eksponaty oraz urządzenia i materiały, których zadaniem jest zachęcenie odwiedzających do poszerzania wiedzy o zjawiskach zachodzących w otaczającym świecie.

Biblioteka posiadamy ponad 20 stanowisk, w tym. m.in. drukarkę 3D, okulary wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift, mikroskop z wyświetlaczem LCD wraz z zestawem 100 gotowych do użytku preparatów biologicznych, model anatomiczny człowieka, model ruchomy Układu Słonecznego.

Stanowiska zostały tak przygotowane, by zwiedzający mogli samodzielnie, całkowicie bezpiecznie eksperymentować i dzięki temu zrozumieć dane zjawisko. Przy każdym stanowisku znajduje się krótkie wyjaśnienie obserwowanych procesów.

Wystawa interaktywna to eksponaty, które pozwalają samodzielnie prowadzić doświadczenia. Dzięki nim można oszukać własny wzrok lub sprawdzić zdolność zapamiętywania.
Eksperymenty pomogą zrozumieć zjawiska naukowe i sprawią, że zaczniemy dostrzegać je w codziennym życiu.

Nauka jest naprawdę fascynująca i efektowna. Pozwólmy się o tym przekonać!
Baw się i poznawaj fizykę, biologię oraz geografię tak, jak nigdy wcześniej.

Ciekawość to punkt wyjścia wielu przełomowych badań, odkryć i wynalazków.
Potrzeba samodzielnego poznawania świata i zrozumienia rządzących nim reguł drzemie w nas wszystkich, niezależnie od wieku i profesji.
Spróbujmy ją rozbudzić. Jak? Dzięki interaktywnej wystawie Eksperymentuj w Gminnej Bibliotece w Srokowie

 

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Srokowie

 

 

Foto: A. Fatyga/UG Srokowo