PIC 0464W dniu 6 września w Iławie, odbyła się uroczystość Wojewódzkich Obchodów Dnia Pszczelarza. Nie zabrakło tam pszczelarzy z Rejonowego Koła w Srokowie. Obchody rozpoczęła liturgia św. w intencji pszczelarzy i ich rodzin, podczas, której homilię wygłosił ks. Eugeniusz Marciniak, były krajowy kapelan pszczelarzy. Wśród darów ołtarza znalazły się również owoce pracy pszczelarzy z naszego Koła.

Po mszy św. rozpoczęło się spotkanie z przybyłymi delegacjami. Gości przywitał Stefan Opaliński prezes Iławskiego Koła Pszczelarzy. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: v-c marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas, prezes WZP w Olsztynie Józef Zysk i skarbnik PZP Zbigniew Wach.

W czasie obchodów wręczono wyróżnienia. W gronie wyróżnionych znaleźli się koledzy z naszego Koła. Srebrne odznaki PZP otrzymali- Mirosław Aniszczyk i Jan Izbicki, brązową odznakę otrzymał Jan Klimowicz.

Ciekawym elementem Obchodów Dnia Pszczelarza były wykłady poświęcone zagrożeniu jakie niosą ze sobą środki ochrony roślin oraz metodom walki z warrozą.

B. Staruch