dXX Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Srokowie zakończony.

Jury przyznało następujące miejsca:

k

d4

DSC 4836Na terenie Szkoły Leśnej w Nadleśnictwie w Srokowie 8 września 2018 r.  odbył się Piknik Malucha- wydarzenie lokalne skierowane do najmłodszych przygotowane w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Srokowie projektu pn. "Aktywizacja społeczno-zawodowa w Gminie Srokowo".

Na wydarzenie zostali zaproszeni najmłodsi mieszkańcy gminy Srokowo razem z rodzicami.  Podczas spotkania odbyła się premiera występu kabaretu „Gang rowerowy”, kabaret tworzą uczestnicy Klubu Integracji Społecznej. Zorganizowane wydarzenie lokalne jest efektem pracy uczestników projektu z animatorem wykonywanych podczas zajęć warsztatowych. Wspólnie przygotowali i wykonali scenografię, opracowali scenariusz wydarzenia, wykonali projekt plakatu i zaproszeń, przygotowali i przeprowadzili konkursy oraz zabawy animacyjne i interaktywne skierowane do rodzin. Podczas przygotowań uczyli się oni planowania, stawiania celu, współdziałania, wyboru i podejmowania wspólnych decyzji, umiejętności podziału i realizacji zadań w grupie.

cW dniach 13 – 14 lipca odbyły się Dni Srokowa, które, pomimo niesprzyjającej aury pogodowej, zgromadziły sporą rzeszę mieszkańców gminy i okolicznych miejscowości.

Obchody rozpoczęły się, tradycyjnie już, od piątkowych rozgrywek sportowych (turniej piłki nożnej – grupy szkolne i kategoria „open” oraz strzelanie z łuku na odległość).

Sobota minęła pod znakiem dobrej zabawy, do której zachęcili zaproszeni artyści, a wśród nich: lokalne zespoły dziecięce, Molly Malone’s, kabaret „Czwarta Fala”, Markus P i zespół Imperium. Nie zabrakło również animacji, w których udział wziąć mogli mieszkańcy – do tańca w rytmach latynoamerykańskich zaprosił Karol Tomczak.

Ale to nie koniec atrakcji. W niedzielę, 15 lipca na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego nad Jeziorem Rydzówka w Leśniewie odbył się spektakl kabaretowy „Niedziela u Peterka” w wykonaniu aktorów-amatorów zrzeszonych przy Stowarzyszeniu Kobiet Mazurskich „Dziewczyny znad Sapiny” z Pozezdrza.