1W dniu 30.08.2020 r. odbyły się Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness w Kielcach, w których wziął udział mieszkaniec Srokowa – Paweł Brandt podopieczny trenera Rafała Truszkowskiego i po raz kolejny stanął na podium zajmując III miejsce w kategorii kulturystyka do 85 kg.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

o15 grudnia w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Srokowie spotkało się aż 7 dzielnie ze sobą rywalizujących drużyn, a wyniki przedstawiają się następująco:

h"Srokowski 3-Majowy Rodzinny Rajd Rowerowy", jak w poprzednim roku, bardzo udany :)

Dziękujemy, że byliście z nami.

To był piękny, rodzinny dzień :)

 

Fot. A. Fatyga/UG Srokowo, A. Makar/GOK Srokowo

Brąz wywalczony w zawodach PKZFiTSW dniu 11.03.2018r. odbyły się zawody PKZFiTS (Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego) o Puchar Ziemi Puckiej – Żelistrzewo 2018. W pokazach wzięło udział ok. 50 zawodników i zawodniczek, a wśród nich mieszkaniec Srokowa - Paweł Brandt (początkujący w kulturystyce i trenujący pod okiem Rafała Truszkowskiego z Kętrzyna), któremu udało się zdobyć brąz w kategorii do 90 kg.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

100 2485W dniach 12-19 sierpnia 2017r. w szwedzkim Halmstad odbyły się Mistrzostwa Europy Masters w Podnoszeniu Ciężarów.

W zawodach udział wzięło aż 500 osób, a wśród nich mieszkaniec Srokowa, pan Jarosław Rutkowski, któremu udało się zająć wysokie, VI miejsce!

Pan Jarosław startował w grupie wiekowej 50-54 l. i wagowej do 77 kg, a wyniki, które osiągnął to: rwanie: 81 kg, podrzut: 102 kg, dwubój: 183 kg.

Gratulujemy!

h20 sierpnia 2017r. na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego w Leśniewie odbył się Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Gminy Srokowo.

W rywalizacji udział wzięło sześć 2-osobowych drużyn (w tym dwoje turystów ze Śląska) i zakończyła się ona następująco:

DSC 697113 i 14 maja 2017 roku odbyły się w Więcborku XXVII Mistrzostwa Polski MASTERS w Podnoszeniu Ciężarów.

Mistrzostwa cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem – udział w nich wzięło aż 95 zawodników (w tym 9 kobiet).

W zawodach wystartował również reprezentant Gminy Srokowo, pan Jarosław Rutkowski, który w swojej grupie wiekowej (50-54 l.) i wagowej (do 77 kg) zdobył I miejsce!

Serdecznie gratulujemy panu Jarosławowi kolejnego sukcesu i trzymamy kciuki, aby udało mu wystartować w Mistrzostwach Europy, które odbędą się już w sierpniu w Szwecji.

2i3 maja 2017 r. odbył się „Srokowski 3- majowy Rodzinny Rajd Rowerowy”. Było to pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Srokowie i Gminę Srokowo, ale sądząc po zainteresowaniu mieszkańców i bardzo dużej frekwencji, na pewno nie ostatnie!

W rajdzie udział wzięło w sumie kilkadziesiąt osób, w tym całe rodziny – od seniorów  do małych dzieci.

IMG 462630 dzieci z terenu Gminy Srokowo, tj. uczniowie klas III Szkoły Podstawowej w Srokowie z Filią w Solance bierze udział w programie „Umiem pływać”.

W ramach programu 1 raz w tygodniu na basenie w Kętrzynie odbywają się zajęcia nauki pływania.

Udział uczestników w projekcie jest bezpłatny, natomiast Gmina Srokowo dofinansowuje koszty transportu na basen oraz zapewnia dzieciom opiekunów.

Organizatorem zajęć jest Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu Sport Life oraz Ministerstwo Sportu.

IMG 20170225 113355 1W sobotę 25 lutego odbył się I Karnawałowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Srokowo.

Do rywalizacji przystąpiło grono zawodników znających się już z wielu wspólnych ,,spotkań" przy tenisowych stołach, dlatego też turniej przebiegł w sympatycznej i przyjaznej atmosferze.

Oprócz miejscowych graczy gościliśmy zawodników m.in. z Kętrzyna, Olsztyna, Gołdapii, Mrągowa, Giżycka, Węgorzewa, Kruklanek i Korsz.

Rywalizacja przebiegła w trzech kategoriach: “Open”, „+50” i „Gry podwójne”.

W kategorii “Open” tryumfował Jarosław Wikira z Kętrzyna, w kategorii „+50” Zbigniew Ratuszniak z Mrągowa, natomiast w kategorii “Gry podwójne” Jarosław Wikira i Mariusz Donat z Kętrzyna.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i upominkami, które wręczył Wójt Gminy Srokowo, Franciszek Andruszkiewicz.