kMirosław Fryca urodził się w 1965 r. w Kętrzynie, zmarł w lutym 2018 roku. W latach 1980-1983 uczył się w zawodzie fotografa. Prezentował swoje prace w kraju oraz za granicą, między innymi na Tajwanie i we Francji. Współpracował z magazynami „Przyroda Polska”, „Las Polski”, „Wild und Hund”. Był członkiem „Komitetu Ochrony Orłów”.Każda fotografia pokazuje jak bardzo kochał naturę i otaczający go świat. Z wielką pasją uwieczniał go na swych zdjęciach. Obecna na wernisażu córka Pana Mirosława opowiedziała nam o pasji i zamiłowaniach taty. Opowiadała zebranym, jak potrafił godzinami siedzieć w niewygodnej pozycji w swojej czatowni, żeby zrobić zdjęcia lub poobserwować zwierzęta, jak godzinami wyczekiwał w deszczu, na mrozie na właściwą chwilę. Pani Patrycja powiedziała, ze zapamięta tatę „ jako człowieka z wielkim zamiłowaniem do fotografowania i uwielbieniem dla natury….”To zamiłowanie i uwielbienie jest widoczne w każdej fotografii Pana Mirosława. Wystawa jest do obejrzenia w Galerii Domu Kultury w Srokowie przez najbliższe 3 tygodnie w godz. 9:00 - 16:00 od poniedziałku do piątku.
Serdecznie Zapraszamy.

Druga część artystycznego wydarzenia to niezwykły recital gitarowy pana Łukasza.

Łukasz Gryś - Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale Kompozycji, Teorii, Wychowania Muzycznego i Rytmiki. Uczestnik Mistrzowskich kursów interpretacji muzycznej w Łańcucie. Laureat II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Gitary Klasycznej w Poznaniu oraz wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Gitary Klasycznej w Zamościu.

Recital, który mogliśmy wysłuchać to hiszpańskie i latynoamerykańskie kompozycje gitarowe, do których wykonawca dopisał partie orkiestry i instrumentów perk{usyjnych. Pan Łukasz to nie tylko doskonały wirtuoz gitary, to osoba z wielką charyzmą.Z poczuciem humoru opowiadał zebranym ciekawe historie o miejscach, w których był, jak i o miejscach, z których pochodziły kompozycje lub o nich opowiadały.

 

Źródło: GOK Srokowo