IMG 1021W sobotę 24 lipca  br. w Srokowie odbył się Festyn "Promocja zdrowia". Głównym celem tego festynu  była akcja #SZCZEPIMYSIE w Srokowie oraz promocja zdrowia i zdrowej żywności. W tym celu Wójt przywiózł z Olsztyna dodatkowo 100 szt. jednodawkowych  szczepionek Johnson & Johnson. Podczas festynu szczepienia wykonywane były w Ośrodku Zdrowia w Srokowie. Szczepionki w całości zostały wykorzystane.

Gminny Ośrodek Kultury przygotował część artystyczną: śpiewały Basibabki oraz wokaliści teatru muzycznego Hals z Gdyni, instruktorzy z GOK przygotowali  dużo zabaw dla dzieci. Były też dmuchane zjeżdżalnie.

 Na kompleksie odbył się turniej piłki plażowej o puchar Wójta Gminy. Startowały w nim 4 drużyny.  

Podczas trwania festynu – strażacy z OSP Srokowo i OSP Jegławki przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz omówili zasady jej udzielania. Osoby zainteresowane miały możliwość wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) na fantomach z użyciem ćwiczebnego defibrylatora (AED). Poza tym przy udziale kilku odważnych „pozorantów” zaprezentowano przemieszczanie poszkodowanego na noszach typu deska. Uczestnicy festynu mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem samochodów strażackich. 

 Swoją działalność  podczas festynu zainaugurowało również  działające od 1 maja br.  Centrum Usług Społecznych ( jednostka przekształcona z GOPS). Stoisko Centrum Usług Społecznych i Klub Integracji Społecznej w Srokowie zaproponowało  nowe usługi  jakie oferuje  Centrum Usług Społecznych poinformowało o:  opaskach  życia , o kopertach życia o tym jak one działają , dla kogo są, jak można je otrzymać. W ramach profilaktyki zdrowia wykonywany  był pomiar ciśnienia tętniczego a mieszkańcy otrzymali dzienniczki pomiaru ciśnienia oraz  ulotki informacyjne dotyczące diety i zdrowego trybu życia. Była też oferta dla najmłodszych tj.: loteria z wartościowymi nagrodami dla dzieci, malowanie buziek , możliwość uczestniczenia w konkursach grach planszowych,  z nagrodami a dla wszystkich  zdrowy poczęstunek i  lemoniada.

W trakcie festynu z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy koncertu naszych lokalnych  wiolonczelistów: Hani  i Pawła oraz kontrabasistki Heleny .  

Trzy Koła Gospodyń Wiejskich z: Solanki, Srokowa, Silca przygotowały ofertę zdrowej oraz  tradycyjnej żywności. Degustować można było : kartacze, pierogi, fasolkę po bretońsku,  bigos, kanapki ze smalczykiem i ogórkiem , różnego rodzaju ciasta oraz inne pyszne potrawy. Dla dzieci oferowane były również wata cukrowa  gofry.

W trakcie festynu powitaliśmy nowych mieszkańców gminy Srokowo.

„Witaj w Gminie Srokowo” to nowy produkt promocyjny w naszej Gminie. W 2020 r. Wójt Gminy Marek Olszewski  podjął inicjatywę powitania naszych nowonarodzonych  mieszkańców. Każde nowonarodzone dziecko  zameldowane w naszej gminie otrzymuje pakiet powitalny w skład którego wchodzi list gratulacyjny dla rodziców, ręcznik kąpielowy oraz spersonalizowana pamiątkowa poduszeczka. W 2020r upominki otrzymało 28 dzieci w tym 15 dziewczynek i 13 chłopców. W 2020r powitanie miało mieć charakter uroczysty niestety epidemia Covid 19 nie pozwoliła na organizację takiej uroczystości. Chcąc przywitać naszych nowych mieszkańców oraz pogratulować szczęśliwym rodzicom, z końcem roku  dotarliśmy z upominkami do każdego z nich. W pierwszym półroczu 2021 r. w Gminie Srokowo urodziło się 12 dzieci w tym  5 dziewczynek i 7 chłopców. W bieżącym roku udało się nam przywitać ich bardziej uroczyście – na festynie dla zdrowia. Powitalne upominki wręczali Starosta Kętrzyński –Michał Kochanowski, Wójt Gminy Marek Olszewski oraz Przewodniczący Rady Piotr Dziadoń.

Życzymy wam drodzy  milusińscy dużo zdrowia, szczęścia oraz samych magicznych chwil przepełnionych miłością  wszystkim rodziców.

Odbyła się również loteria fantowa  dla osób  w pełni zaszczepionych zameldowanych w gminie Srokowo. W loterii można było wygrać produkty związane ze zdrowiem: min. ciśnieniomierze, pulsoksymetry, termometry, ręczniki, opaski z funkcją mierzenia tętna, ciśnienia i saturacji, smart watche, poduszki ortopedyczne, inhalatory, nawilżacze, piłki rehabilitacyjne itp. Loteria fantowa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wylosowano 40 nagród. Druga tura loterii fantowej odbędzie się 12 września o godzinie 15. Nagród będzie trochę więcej.

 Natomiast  późnym wieczorem w niedzielę aura pozwoliła na obejrzenie filmu pod gołym niebem. Kino plenerowe cieszyło się dużym zainteresowaniem.