PIC 0658W dniu 2 września o godzinie 17.00 w Oranżerii Kultury oficjalnie otwarto wystawę o tematyce pszczelarskiej w ramach XXXIV-tych Ogólnopolskie Dni Pszczelarza w Lidzbarku Warmińskim. W trakcie  uroczystość dokonano wręczenia odznaczeń Polskiego Związku Pszczelarskiego.

Wśród wyróżnionych odznaczeniami, które wręczał Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego - Tadeusz Sabat są uhonorowani nasi koledzy: złotą odznaką – Włodzimierz Szadziewski, srebrną – Bogusław Staruch, brązową – Jan Oniszkiewicz i Kazimierz Ćwinarowicz.

Następnego dnia, srokowska brać pszczelarska wzięła udział w uroczystej msza św. w intencji pszczelarzy z udziałem pocztów sztandarowych z całego kraju, uczestniczyli w niej także delegacje pszczelarzy z Ukrainy, Grecji i dalekiego Wietnamu.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się wśród członków naszego Koła kiermasz artykułów pszczelarskich, na którym liczni producenci prezentowali swoje wyroby, można je było nabyć po promocyjnych cenach.

 

W części oficjalnej głos zabierali przedstawiciele władz lokalnych, a także prezydent PZP p.Tadeusz Sabat, który poinformował m.in. o stratach w pasiekach w 2016r. w ilości 225 tys. rodzin.

W części artystycznej występowały zespoły ludowe oraz znani artyści scen polskich. Zmęczeni, lecz zadowoleni w godzinach wieczornych wróciliśmy do domów.

Pszczelarz…