urzad nieczynnyInformujemy, że dnia 2 maja 2025 r. (piątek) Urząd Gminy Srokowo będzie nieczynny.
Za utrudnienia przepraszamy.

wmodr 202515.03.2025 r. rozpoczął się nabór wniosków w ramach kampanii dopłat bezpośrednich i obszarowych. Wniosek o przyznanie płatności wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć najpóźniej do 15 maja br. do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Dostęp do aplikacji odbywa się za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE).

konsultacjeZarządzenie Nr 36/2025 Wójta Gminy Srokowo z dnia 17 kwietnia 2025 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Narkomanii oraz Przeciwdziałania Uzależnieniom Behawioralnym na rok 2025-2028 - link

praca rekrutacjaOGŁOSZENIE

Wójt Gminy Srokowo ogłasza konkurs na stanowisko Skarbnika Gminy Srokowo

komunikatZarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłasza otwarty nabór Grantobiorców w ramach projektu strategicznego pt. „POTRAFIĘ-DECYDUJĘ-DZIAŁAM program wspierania aktywności i inicjatyw młodzieży w województwie warmińsko-mazurskim” na podstawie Regulaminu udzielania grantów w ramach projektu strategicznego Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego pt.: „POTRAFIĘ-DECYDUJĘ-DZIAŁAM program wspierania aktywności i inicjatyw młodzieży w województwie warmińsko-mazurskim”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur na lata 2021-2027 Priorytet 6. Edukacja i kompetencje EFS+ Działanie 6.3. Edukacja ogólnokształcąca.

UWAGA 800x400Fundacja ZWIERZ przypomina o realnym zagrożeniu, jakie niesie ze sobą wścieklizna – jedna z najniebezpieczniejszych chorób wirusowych, która może dotknąć wszystkie gatunki ssaków, w tym ludzi. Choroba atakuje ośrodkowy układ nerwowy, a po wystąpieniu objawów niemal zawsze kończy się śmiercią. Do zakażenia dochodzi najczęściej przez kontakt śliny zakażonego zwierzęcia z uszkodzoną skórą lub błonami śluzowymi. W Polsce głównym rezerwuarem wirusa są lisy rude, ale zagrożenie mogą stanowić również nietoperze, psy, koty i inne dzikie zwierzęta. Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie jest obowiązkowe – każdy pies powyżej 3. miesiąca życia musi zostać zaszczepiony w ciągu 30 dni, a następnie regularnie co roku. Brak szczepienia to nie tylko ryzyko zdrowotne, ale i mandat dla opiekuna.