DSC 6557Za nami kolejna edycja Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie” i aktywnie włączyła się w nią Gmina Srokowo, pod kierownictwem pani Katarzyny Żejmo z GOPS w Srokowie - koordynatora gminnego.

W ramach akcji zrealizowano liczne wydarzenia o charakterze kulturalnym, sportowym i rekreacyjnym, które miały na celu spojenie rodzin i integrację społeczności lokalnych.

Organizatorami imprez/wydarzeń o charakterze rodzinnym na terenie naszej gminy były: Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna w Srokowie, Szkoła Podstawowa w Srokowie z Filią w Solance oraz Sołectwa Gminy Srokowo.

Wśród najważniejszych wydarzeń wymienić warto Srokowski 3-majowy Rodzinny Rajd Rowerowy, Spotkania rodzinne przy ognisku, Noc bibliotek „na tropie złodzieja książek” czy „Rodzinne Igrzyska Olimpijskie”.

Oprócz wydarzeń organizowanych lokalnie, zorganizowany został również Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Grafiki Komputerowej „Miłość w Rodzinie”, na który wpłynęło aż ponad 400 prac.

Jest nam bardzo miło poinformować, iż wśród laureatów konkursu, znalazły się 2 uczennice naszych szkół, tj. Gabriela Kowalska (kat. szkoły podstawowe, kl. I-III), która otrzymała nagrodę Marszałka oraz Aleksandra Bagińska (kat. Gimnazjum).

Gratulujemy!

 

Źródło: Biuletyn Rady ds. Rodzin Województwa Warmińsko-Mazurskiego