WFOSĚ iGW tablica119 października 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Srokowie odbyła się konferencja „Chronimy pszczoły – ratujemy świat”, zorganizowana w ramach projektu pod tym samym tytułem, na który Gmina Srokowo otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w ramach konkursu „Edukacja ekologiczna”.

Celem konferencji oraz całego projektu było uświadomienie społeczeństwu, jak ważną rolę odgrywają pszczoły w ekosystemie oraz zaprezentowanie innowacyjnych form ich ochrony. Wykłady na te tematy przeprowadził jeden z najlepszych ekspertów - dr hab. Zbigniew Lipiński.

Podczas konferencji podsumowano również konkurs plastyczny, związany z ochroną pszczół i wręczono nagrody laureatom, którym serdecznie gratulujemy.

Wydarzenie zakończyło się wystąpieniem członków Koła Pszczelarzy w Srokowie (pod przewodnictwem pana Bogusława Starucha), którzy w tym roku obchodzą 50-lecie swojego istnienia i którym życzymy co najmniej kolejnych 50 lat tak szlachetnej, potrzebnej i ważnej pracy, jaką dla nas wykonują.

 

A.Fatyga